Ochranné a veterinární rukavice

Na rukavice jsou kladeny vysoké nároky z hlediska pevnosti, otěruvzdornosti a odolnosti proti rozrtžení. Proto jsou použity při výrobě mimo jiných materiálů i vlákna kevlaru a spektry.
KEVLAR – kevlarové vlákno je inovativní materiál, vyvinutý firmou Du Pont. Toto vlákno je charakterizováno velkou odolností a malou hmotností. Kevlar značně zvýší užitnou hodnotu výrobků jak pro průmyslové užití, tak pro individuální použití. Kevlar – to je vlákno typu „aramidové“ vlákno, velmi lehké a s vysokou pevností v tahu. Použití: neprůstřelné vesty, helmy, materiály v leteckém průmyslu apod.

 

SPECTRA – vlákno této tkaniny je 10x pevnější než ocel. Je to jedno z aktuálně nejpevnějších a nejlehčích vláken ze syntetického materiálu. Je odolné proti rozdírání, roztržení a také částečně odolné proti účinkům chemikálií. Toto vlákno našlo široké použití zvláště ve výrobě různých ochran – neprůstřelných vest, balistických chráničů.       

 

1. Ochranné rukavice Top-Grain

Nový model ochranných rukavic Top-Grain určených pro práci se zvířaty. Jsou vyrobené z měkké kůže, dovolují příjemnou, šetrnou ale přitom bezpečnou práci při přímém kontaktu  se zvířaty. Rukavice jsou podšité kevlarovou tkaninou - toto řešení poskytuje ochranu před zuby a drápy zvířat. Celková délka rukavic je 46 cm.

 

Katalogové číslo:            Užití:

112-VG46                      unisex (velikosti S-malé, M-střední, L-velké)

 

2. Ochranné rukavice

 

Model rukavic určený pro práci s agresivními psy. Jsou vyrobeny z losí kůže a speciální tkaniny KEVLAR-filc (výrobce Du Pont). Jsou odolné vůči ohni a také vykazují značnou odolnost proti proříznutí. U těchto rukavice je předností dlouhá manžeta a dodatečné zabezpečení – zpevnění v dlaňové části, což zvyšuje komfort a bezpečí uživatele.

 

Katalogové číslo:            Užití:

112-344                         pánské

112-345                         dámské

 

 

3. Ochranné rukavice

 

Velmi dlouhé rukavice určené pro práci s divokými kočkami. Část rukavic, která chrání dlaň, je vyrobena z losí kůže. Manžeta je vyrobena z kůže hovězí. Vnitřní vrstva je vyrobena z tkaniny KEVLAR, která je odolná  proti roztržení i rozedření. Délka manžety je 35 cm. Váha výrobku je cca 450 g.

 

Katalogové číslo:            Užití:

112-348                         pánské

112-346                         dámské

 

 

4. Veterinární rukavice

 

Ochranné rukavice chrání uživatele před pokousáním a podrápáním. Pro uživatele jsou tyto rukavice komfortní, možno používat i po delší dobu. Rukavice jsou dvouvrstvé, horní vrstva je kůže, podšívka je zhotovená z tkaniny SPECTRA.

 

Katalogové číslo:            Užití:

112-353                         malé

112-354                         střední

112-355                         velké

112-356                         velmi velké 

 

 

5. Ochranné rukavice

 

Velké ochranné rukavice, se kterými je možné ideálně a obratně pracovat. Vnější strana rukavic je vyrobena z kůže a vnitřní strana z tkaniny SPECTRA. Vlákno této speciální tkaniny je 10 krát silnější než vlákno ocelové. Je to jedno z nejpevnějších vláken, vyrobených uměle. Vlákno je velmi odolné proti roztržení, proti rozdírání, odolává i pokusům o řezání a také je odolné do určité míry proti chemikáliím. Z těchto důvodů jsou rukavice velmi odolné proti kousání psích zubů, drápání psími drápy, rozdírání. Pečlivě zhotovená ochranná manžeta  způsobuje rozložení síly při případném úderu. Hřbet ruky je chráněn před zhmožděním dodatečnou ochranou. Rukavice jsou určeny pro práci se psy, kočkami a dalšími divokými zvířaty.

 

Katalogové číslo:                       Rozměr:                          Užití:

112-357                                    střední                             dámské

112-358                                    velké                                pánské

112-359                                    velmi velké                        pánské

 

 

6. Chránič předloktí

 

Chránič dokonale zabezpečuje uživatele před podrápáním a pokousáním od zvířete. Horní vrstva je zhotovena z kůže, podšívka je vyrobena z tkaniny KEVLAR i SPECTRA. Výrobce doporučuje používání těchto chráničů společně s rukavicemi – katalogové číslo 112-353 až 112-356.

 

Katalogové číslo:                       Užití:

112-362                                    dámské

112-363                                    pánské